QUIDEA pomaga zarejestrować PGK i Grupę VAT

W ramach jednego z ostatnich projektów przeprowadziliśmy grupę Zorro Delivery – właściciela aplikacji mobilnej Lisek.APP, lidera branży q-commerce przez proces rejestracji grupy VAT i podatkowej grupy kapitałowej (PGK).

Dla kogo PGK?

PGK to bezpieczne narzędzie pozwalające na zwiększenie efektywności podatkowej w grupie. Osiąga się ją dzięki konsolidacji wyników poszczególnych spółek. Zwykle zakłada się ją wtedy, gdy część podmiotów jest dochodowa, a inne wykazują straty. Wymierne korzyści – na pierwszy rzut oka mniej oczywiste – można uzyskać również w innych przypadkach.

– Na co dzień wspieramy i reprezentujemy firmy działające w ramach PGK w bezpiecznych rozliczeniach. W tym przypadku ciekawe jest połączenie grupowania w CIT i VAT. Z danych dostępnych publicznie wnioskujemy, że jest to jedna z pierwszych takich grup w Polsce – mówi Agnieszka Wnuk, która była pełnomocniczką w sprawie rejestracji PGK.

…a dla kogo grupa VAT?

Dzięki grupowaniu w VAT uzyskujemy poprawę efektywności oraz uproszczenie rozliczeń. Rozwiązanie jest szczególnie interesujące dla grup, w których występuje biznes zwolniony z VAT oraz tych, dla których ważna jest poprawa cash flow w transakcjach grupowych, czy ograniczenie obowiązków dokumentacyjnych.

– Grupa VAT jest młodym instrumentem – dotychczas zdecydowało się na niego tylko około 20 grup. Jego popularność rośnie, ponieważ pozwala uzyskać korzyści nie mniejsze niż PGK. Najczęściej mówi się o niej w kontekście firm o ograniczonym prawie do odliczenia VAT. My, dzięki współpracy z nowoczesnym, zwinnym klientem byliśmy w stanie wykazać, że również dla grup z branży e-commerce może być atrakcyjnym rozwiązaniem – przekonuje Magdalena Jaworska, która była odpowiedzialna za proces rejestracji grupy VAT. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, procedura od złożenia dokumentów rejestracyjnych do uzyskania wpisu grupy VAT na Białą Listę trwała niecałe dwa dni.

Współpraca z e-commerce i biznesem cyfrowym

Dziękujemy klientowi za zaufanie i sprawną współpracę. Grupa Zorro Delivery jest właścicielem aplikacji LISEK.APP na urządzenia mobilne oraz sklepu online sklep.lisek.app, z kategorii e-grocery, która pozwala zrobić szybkie zakupy, z dostawą nawet w kwadrans. Współpraca z firmami z branży e-commerce i nowych technologii, oferującymi nowoczesne cyfrowe rozwiązania to jeden z priorytetowych kierunków działania QUIDEA.

Jeśli chcesz wiedzieć jak wspieramy grupy kapitałowe zajrzyj tutaj.