Ulga na sponsoring to dość młody podatkowy instrument wsparcia przedsiębiorców, w związku z czym przyglądamy się bacznie jak w praktyce organy skarbowe podchodzą do jej wdrożenia. Pierwsze wątpliwości wynikające z interpretacji wydawanych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dla prawo.pl komentuje Agnieszka Wnuk, partnerka w Quidea.

„Według Agnieszki Wnuk, doradcy podatkowego, partnerki w Quidea, interpretacje mogą potencjalnie prowadzić do sytuacji spornych. W przypadku tak zindywidualizowanych działań reklamowych i promocyjnych często trudno jest bowiem dokonać precyzyjnej wyceny.

Jej zdaniem, organy podatkowe nie powinny kwestionować wartości świadczenia w sytuacji, gdy obie strony, podmioty niepowiązane, zawierają umowę, w której uznają dane świadczenie za ekwiwalentne.

– Skoro przedsiębiorca ocenia, że określone nakłady na sponsoring pomogą mu rozwinąć działalność gospodarczą i sprawią, że jego marka stanie się bardziej rozpoznawalna, to fiskus nie powinien z tym polemizować. Co więcej, ze względu na trudność wyceny również organom byłoby trudno podważyć wartość reklamy. Niemniej jednak, tego typu sytuacje nie są w przyszłości całkowicie wykluczone i mogą prowadzić do sporu z fiskusem.  

– mówi Agnieszka Wnuk.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/podatki/fiskus-ogranicza-ulge-na-sponsoring,521277.html

A o tym jak pomagamy w korzystaniu z ulg podatkowych możesz przeczytać tutaj.