Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony krajowym i transgranicznym reorganizacjom w grupach kapitałowych – połączeniom, podziałom, przekształceniom itp. – z perspektywy podatkowej i prawnej, które odbędzie się 30 listopada 2023 r. o godzinie 9.30 w formule ONLINE.

Spotkanie planujemy podzielić na dwie części:

1. Nowości wynikające z nowelizacji KSH i Ordynacji podatkowej

Pierwszą część poświęcimy na omówienie zmian wprowadzonych do KSH i przepisów podatkowych w związku z transpozycją unijnej dyrektywy dotyczącej reorganizacji transgranicznych.

W przystępnych słowach opowiemy:

 • Co się zmieniło w przepisach o krajowych i transgranicznych reorganizacjach i transakcjach i jakie to ma praktyczne znaczenie?
 • Reorganizacje transgraniczne – jakie działania przeprowadzamy od dawna?
 • Jakie nowe rozwiązania  w ramach krajowych i transgranicznych reorganizacji zostały przewidziane w nowelizacji i dla kogo to może być korzystne?
 • Jakie ułatwienia w procesie krajowych połączeń i podziałów przewiduje nowelizacja?
 • Czy w podatkach będzie trudniej, czy pod pewnymi względami łatwiej?

2. Praktyka dotycząca reorganizacji, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu

W tej części podzielimy się naszą praktyką związaną z wdrażaniem reorganizacji od strony prawnej i podatkowej.

 • Omówimy kwestie, które po zmianach przepisów w ramach tzw. Polskiego Ładu stały się problematyczne od strony podatkowej.
 • Podzielimy się rozwiązaniami ograniczającymi ryzyko.
 • Od czasu wejścia w życie przepisów pojawiło się już orzecznictwo zarówno na poziomie organów podatkowych, jak i sądów administracyjnych – opowiemy co z niego wynika, jakie są dobre strony, a jakie ryzyka.
 • Omówimy też praktyczne zagadnienia, które powinien znać prawnik wewnętrzny grupy, w której przeprowadzane są reorganizacje – połączenia, podziały, aporty.
 • Podpowiemy jak najlepiej i najefektywniej zorganizować proces, aby nie pominąć istotnych kwestii prawnych, podatkowych i administracyjnych.

Do udziału w webinarium zapraszamy osoby uczestniczące w procesach reorganizacyjnych – połączeniach, podziałach, aportach i przekształceniach w grupach – dyrektorów finansowych i podatkowych, szefów działów prawnych, szefów strategii.

Webinar potrwa około 60 minut.

Spotkanie poprowadzą:

 1. Agnieszka Wnuk – partnerka i doradczyni podatkowa w QUIDEA, specjalizująca się w podatku dochodowym od osób prawnych i międzynarodowym prawie podatkowym.
 2. Michał Kwaśniewski – partner i adwokat w QUIDEA specjalizujący się w restrukturyzacjach oraz projektowaniu funkcji podatkowej wewnątrz organizacji.
 3. Michał Turkowski – adwokat współpracujący z QUIDEA, specjalizujący się w prawie spółek, reorganizacjach korporacyjnych oraz transakcjach M&A.

Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy ustalają, że warunkiem dołączenia do webinarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. QUIDEA zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania powodu.

Przed webinarium otrzymają Państwo maila ze spersonalizowanym linkiem niezbędnym do prawidłowego dołączenia do wydarzenia. Jeśli link nie będzie znajdował się w Państwa skrzynce odbiorczej prosimy o sprawdzenie folderu SPAM i/lub „wiadomości-śmieci”. W przypadku braku wiadomości – prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres: biuro@quidea.pl

O tym jak wspieramy klientów w procesach reorganizacyjnych można przeczytać tutaj. Nasz komentarz medialny omawiający krajowe i transgraniczne reorganizacje i transakcje można przeczytać tutaj.