Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą edycją raportu „PODATKOWY ROLLERCOASTER, czyli codzienność księgowych i doradców podatkowych – IV edycja”.

To już kolejne opracowanie Wolters Kluwer, w którym oceniana jest otaczającą nasz rzeczywistość podatkowa, tendencje oraz problemy, z którymi na co dzień mierzą się księgowi i doradcy podatkowi.

Magdalena Jaworska, partner Quidea skomentowała interesujące dane dotyczące ostatnich statystyk w zakresie interpretacji indywidualnych, które nadal bez wątpienia są bardzo popularnym narzędziem ochrony podatników oraz zabezpieczenia prawidłowości rozliczeń podatkowych.

Magdalena wypowiedziała się również w sprawie ostatniego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Luxury Trust Automobil GmhH C-247/21 dotyczącego konsekwencji błędnie wystawionych faktur dokumentujących transakcje łańcuchowe trójstronne w modelu uproszczonym. To bardzo ważne orzeczenie również dla polskich podatników, którzy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowość formalną wystawianych faktur dotyczących dostaw w obrocie międzynarodowym.

Zapraszamy do lektury! Raport można pobrać pod linkiem:

https://www.wolterskluwer.com/pl-pl/solutions/informacje/raport-podatkowy-rollercoaster-ii-polrocze-2022-r