Serdecznie zapraszamy na webinarium na temat obowiązującego od 1 stycznia 2024 r. polskiego podatku minimalnego (MinCIT), które odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 w formule ONLINE.

Podczas webinarium omówimy jak rozsądnie i bezpiecznie podejść do podatku, który po raz pierwszy będzie trzeba rozliczyć w terminie złożenia zeznania rocznego CIT za 2024 r., w tym między innymi:

 • kryterium podmiotowe podlegania opodatkowaniu MinCIT;
 • kalkulacja rentowności, czyli co uwzględniamy oraz wyłączamy w celu ustalenia czy przekraczamy 2% próg opodatkowania;
 • zwolnienia podmiotowe, czyli co się zmieniło od pierwotnej wersji przepisów z 2022 r.;
 • podstawowa metoda kalkulacji MinCIT, czyli co uwzględniamy oraz jakie pozycje można odliczyć od podstawy opodatkowania;
 • alternatywna metoda kalkulacji MinCIT, czyli kiedy lepiej skorzystać z opcji wyboru metody „uproszczonej”;
 • termin na kalkulacje zobowiązania w MinCIT;
 • zasady odliczania MinCIT od podatku CIT na zasadach ogólnych;
 • rolowanie i odliczanie zobowiązania w MinCIT w kolejnych latach (zasady, limit czasowy oraz ew. ograniczenia);
 • zasady płatności MinCIT, czyli co można zrobić „dziś” by później nie być (nie)mile zaskoczonym.

Podczas webinarium zaprezentujemy rozwiązania stosowane przez nas w praktyce w celu zarządzeniu MinCIT w pierwszym roku obowiązywania przepisów. Odpowiemy również na pytania uczestników.

Udział w webinarium jest nieodpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Organizatorzy ustalają, że warunkiem dołączenia do webinarium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. QUIDEA zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania powodu.

Webinarium potrwa około 45-60 minut i będzie niedostępne dla przedstawicieli firm doradczych.

Spotkanie poprowadzą:

 1. Agnieszka Wnuk – partnerka i doradczyni podatkowa w QUIDEA, specjalizująca się w podatku dochodowym od osób prawnych i międzynarodowym prawie podatkowym.
 2. Michał Kwaśniewski – partner i adwokat w QUIDEA specjalizujący się w restrukturyzacjach oraz projektowaniu funkcji podatkowej wewnątrz organizacji.

 

Przed webinarium otrzymają Państwo maila ze spersonalizowanym linkiem niezbędnym do prawidłowego dołączenia do wydarzenia. Jeśli link nie będzie znajdował się w Państwa skrzynce odbiorczej prosimy o sprawdzenie folderu SPAM i/lub „wiadomości-śmieci”. W przypadku braku wiadomości – prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres: biuro@quidea.pl

A o tym jak na co dzień pomagamy rozwiązywać problemy z rozliczeniami można przeczytać tutaj.